| < Kwiecień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
RSS
niedziela, 31 marca 2013

                                      Następna znana książka to ,,Zmierzch''

                                               Autor: Stephenie Meyer

     Jest to powieść o wampirze, który zakochał się w zwykłej nastolatce, Belli. Dziewczyna zauważa, że Edward (wampir) zachowuje się dziwnie. Po przez jego zachowania Belli udało dowiedzieć się kim jest tajemniczy chłopak.
     Książek jest cztery części, która jedna z nich jest podzielona na dwie części. Pierwsza część nazywa się ,,Zmierzch'', druga ,,Księżyc w nowiu'', trzecia ,,Zaćmienie'', a czwarta ,,Przed Świtem''.
     Najbardziej w tych książkach spodobała mi się odwaga bohaterów oraz ich wzajemna miłość. W każdej trudnej i niebezpiecznej sytuacji umieli sobie poradzić razem, i to jest wspaniałe.

     A wam co w tej książce podobało się najbardziej, a co nie? Napiszcie w komentarzach :)

Naprawdę zachęcam do czytania!  

Tagi: zmierzch
23:50, ola-konie
Link Komentarze (2) »
sobota, 23 marca 2013

                                                Druga książka pt.: Heartland
                                                    Autor: Lauren Brooke 

     Jest to powieść o piętnastoletniej dziewczynie, Amy, która prowadzi wraz z mamą, dziadkiem i Tregiem stadninę koni o nazwie Heartland. Marion Fleming (Mama Amy) jest uważana za uzdrowicielkę zwierząt, a szczególnie koni. Pomagała im przezwyciężyć strach oraz leczyła je z oważnych chorób. Zadowolona matka i córka razem pracują w Heartlandzie, lecz szczęście nie jest wieczne (przynajmniej w tej powieści). Niestety pewnego deszczowego dnia dochodzi do wypadku. Czy ktoś zginą? Jeśli tak to kto? Czemu? I Gdzie? dowiecie się czytając tą książkę (,,Heartland'').

     ,,Heartland'' jest książką o miłości i wytrwałości. Moim zdaniem jest to piękna historia, która może nas dużo nauczyć o życiu. W Polsce są 20 części. Każda część opowiada o czymś innym. Tą powieść polecam wszystkim ludziom, którzy lubią konie.

Uwaga!

Jak zaczniesz czytać nie oderwiesz się!

 

  

Tagi: heartland
18:39, ola-konie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 marca 2013

                                Zaczynamy od książki pt.: ,,Córki Księżyca''.

                                               Autorka: Lynne Ewing 

     Jest to ciekawa powieść o czterech dziewczynach; Vanessa, Catty, Serena i Jimena, które posiadają niezwykłą moc. Vanessa potrafi stać się niewidzialna, Catty podróżuje w czasie, Serena umie czyta w myślach, a Jimena ma dar przewidywania przeszłości. Dziewczyny muszą wykorzystać swoje dary, aby stawić czoło Atroxowi - demon, który żywi się ludzką nadzieją i zbiera swoich poddanych. Wyznawców.
     Jeśli lubicie książki przygodowe i fantastyczne, powinien przeczytać tą powieść. Czytając ,,Córki Księżyca'' zachwyciła mnie przyjaźń dziewczyn, a także ich odwaga. Bardzo cieszę się, że została napisana ta książka i gorąco ją pozdrawiam.

Uwaga!

Jak zaczniesz czytać nie oderwiesz się!